Warto wiedzieć

Turystów przybywających nad Morze Bałtyckie z pewnością zainteresuje fakt, że w Kołobrzegu są jedne z najczystszych i najpiękniejszych plaż. Do dyspozycji wczasowiczów jest również sprzęt wodny, a nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Tutejsze powietrze bogate jest w leczniczy jod i aerozol morski. Warto tu przyjechać o każdej porze roku, nie tylko latem, by pooddychać świeżym morskim powietrzem, pospacerować po plaży i nacieszyć się leczniczym klimatem tej znanej nadmorskiej miejscowości. Będąc nad morzem, warto zajrzeć na odnowione w 2014 roku molo o imponującej długości 220 metrów. To niewątpliwie jedna z najciekawszych miejsc w Kołobrzegu – zwłaszcza że molo ma aż 3 kondygnacje, w tym tarasy widokowe. Warto je odwiedzić zwłaszcza wieczorem. Nad samym brzegiem morza usytuowana jest również promenada. Ma ona około pól kilometra długości i dojść nią można od wspomnianego wyżej molo aż do Latarni Morskiej. W sezonie nie brakuje tu turystów rozkoszujących się bliską obecnością morza i szukających pamiątek na licznych stoiskach handlowych.

Las Kołobrzeski

Las Kołobrzeski jest wyjątkowym miejscem, gdzie można podziwiać wiele rzadkich gatunków ptaków i innych zwierząt. Przez las prowadzi turystyczny szlak niebieski. Cała powierzchnia lasu została obliczona na około 35 kilometrów. Po lesie można pojeździć także na rowerze ponieważ jest tam udostępnionych całe mnóstwo ścieżek rowerowych. Warto się tam wybrać po to, by obejrzeć pomniki przyrody, jak jeden z najstarszych dębów w kraju - dąb Bolesław liczący 800 lat i niewiele młodszy, Warcisław, który ma 640 lat.

Starówka

Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie już w XIII wieku. Do dziś zachował się średniowieczny układ miejskiej Starówki. Od XV wieku miasto było niemal w całości murowane. Na niektórych starych uliczkach można jeszcze zobaczyć ślady dawnych wieków..

Bazylika NMP

Bazylika NMP przy ul. Mariackiej pochodząca z przełomu XIV i XV wieku z dostępnym tarasem widokowym oraz powstały w 1 poł. XIX wieku neogotycki 

Ratusz i Fontanna

Ratusz przypomina średniowieczny zamek, znajdują sie na nim m.in. wieże i blanki strzelnicze. Dzięki temu świetnie wpisuje się w militarną historię miasta. Będąc w tym miejscu, warto zwrócić uwagę na znajdującą się przed Ratuszem fontannę w kształcie kuli ziemskiej. Budzi ona szczególne zainteresowanie przybywających do Kołobrzegu turystów